Що потрібно знати про протеїнові коктейлі

Якщо ви ходите до спортзалу, то, ймовірно, чули, як хлопці біля силових тренажерах говорять про протеїнові коктейлі, які вони п’ють після тренування, і про те, якому виду протеїну вони надають перевагу. Протеїновий порошок, розмішаний у воді або вживаний іншим способом (наприклад, розмішаний у каші або сирі), стає все більш популярним в якості харчової добавки.

Зараз можна купити протеїнову суміш в кожному магазині спортивного харчування і по всьому Інтернету. Ви навіть можете знайти попередньо змішані, готові до вживання протеїнові коктейлі в багатьох магазинах. Але чи підходять білкові порошки тільки культуристам, або користь може отримати і спортсмен-непрофесіонал?

Що таке протеїновий коктейль

Протеїновий порошок робиться з різної сировини. Найпопулярніші – сироватковий, соєвий і казеїн. «Сироватковий білок найпоширеніший, оскільки це просто білок молока, з якого випарили воду», – каже Пітер Хорват, професор державного університету в Нью-Йорку «Юніверсіті пов Буффало», – «це повноцінний білок, тому він має всі його переваги». (Повні білки містять всі дев’ять амінокислот, необхідних для задоволення потреб людини в харчуванні). Люди, які є веганами, можуть віддати перевагу соєвому білку, хоча Хорват зазначає, що його смак іноді вважається менш приємним, і він не розчиняється у воді.

Протеїновий порошок має різну ціну. «Для звичайного спортсмена, у якого немає високої потреби в поживних речовинах у строго виділений час їх тренування або відпочинку, вартість не так важлива», – повідомляє Хорват. «Тому, якщо ви хочете купити протеїн, ви можете отримати майже таку ж вигоду з менш дорогих і більш доступних за ціною білків».

Отже, коли ж потрібно приймати протеїнові коктейлі? Існує кілька причин, за якими звичайному спортсмену може знадобитися збільшити білок в своїй дієті:

Коли ви ростете. Підліток потребує більшої кількості білка для прогресивних тренувань і повного відновлення, тому що його тіло все ще зростає і використовує більше білка в цілому, навіть не зважаючи на підвищені фізичні навантаження.

Коли ви починаєте програму тренувань. Якщо ви тільки починаєте тренуватися і хочете наростити м’язи, вам знадобиться більше білкових з’єднань, ніж зазвичай.

Коли ви збільшуєте навантаження. Якщо ви зазвичай тренуєтеся по півгодини кілька разів на тиждень, але тепер ви вирішили тренуватися на напівмарафон, вашому тілу буде потрібно більше білка.

Коли ви регенеруєте після травми. Атлети зі спортивними травмами часто потребують більшої кількості протеїну, щоб відновитися.

Якщо ви стаєте веганом. Люди, які дотримуються вегетаріанського або веганського способу життя, виключають ряд поширених джерел білка зі свого раціону, у тому числі м’ясо, курку і рибу, а іноді і молочні продукти і яйця. А їсти багато бобових продуктів (квасоля, нут, боби) в чистому вигляді може виявитися не так просто.

Джерело: russian7.ru

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.