Запорука безпеки країни полягає у правильному та ефективному зберіганні зерна та інших зернових культур. З їхньою допомогою вдасться забезпечити стратегічний запас і будь-якої миті сформувати основу для експорту. До того ж, Україна славиться орними землями, і велика кількість аграрних підприємств працюють відповідно до сучасних стандартів якості.
Важливість елеваторів
Не кожен знає, але елеватор – це об’єкт сільського господарства, де зернові культури попередньо обробляються та подаються на зберігання, дотримуючись певних фізичних та технічних умов. Тут https://map.ueex.com.ua/ можна проанотувати за допомогою карти те, скільки елеваторів є в Україні, як вони працюють і яка у них потужність. Інтерактивна картка оновлюється щодня з отриманням актуальних даних.
Щороку через них проходять мільйони зерна і сьогодні потужностей достатньо, щоб задовольнити внутрішні та зовнішні потреби. Ефективна робота елеваторів ґрунтується на постійних постачаннях зерна з одержанням гарантованого доходу. Крім того, зерно зберігає свої якості та характеристики за рахунок створення необхідних умов.
Різновиди елеваторів
Великими зерновими сховищами прийнято вважати об’єкти, які вміщують від 50 000 тонн зерна. Такі об’єкти розміщуються у 17 містах України, а їх сумарна потужність понад 7,6 млн тонн. Окремо виділяють елеватори із зерносховищами силосного типу, яких на ринку України 81%. З їх допомогою забезпечується зберігання близько 6 млн. тонн. Практично всі об’єкти крім зерна можуть приймати кукурудзу та ріпак.
На багатьох елеваторах використовують шахтні сушарки. Вони працюють на електриці, газу або рідкому паливі. Саме сушіння є найважливішим параметром гарантії якості зерна, адже це виключає зайву вологу і не дозволить зерновій культурі запарюватись та у майбутньому утворювати всередині зайві мікроорганізми.
Транспортне відвантаження
Без ефективної транспортної розв’язки жоден елеватор не може працювати нормально. Важливо привезти та відвезти зерно, отримавши комфортні умови для здійснення цих процесів. Особливою популярністю користуються об’єкти, де є залізнична інфраструктура. Наявність автомобільного під’їзду також є важливим фактором, особливо в умовах війни, коли саме вантажний транспорт використовується для роботи.
Сучасні модернізовані елеватори оснащені всіма під’їзними шляхами та системами автоматизації для завантаження транспортних засобів. Через зручний доступ до різних інфраструктур із центральних областей України саме там розташована велика кількість елеваторів.
Сушіння та зберігання зерна
Процес висушування є важливим та відповідальним елементом всього процесу зберігання зернових культур. Сушіння на багатьох елеваторах вважається досить дорогим процесом, адже потрібно застосовувати спеціалізоване обладнання та систему моніторингу. Роль операторів мінімальна, що дозволяє лише контролювати та задавати потрібні параметри.
Сушіння зерна починається відразу після його доставки на елеватор. На сучасних модернізованих об’єктах сушіння виконується різними видами палива, що дозволить комбінувати та тим самим мінімізувати витрати для клієнтів.